Další výrobní náplní je provádění veškerých zámečnických prací.

Máme kvalitně vybavenou výrobní halu ve Slaném. V této hale realizujeme veškerou zámečnickou výrobu.
Vyrábíme zámečnické výrobky i ocelové konstrukce. A to jak z černé, tak nerezové oceli.
Stali jsme se významnými dodavateli pro velké stavební firmy. Realizovali jsme zakázku nejvyšší obytné budovy v ČR „V Tower Praha 4“, kde jsme byli generálním dodavatelem zámečnických prvků od schodišť, žebříků, nerez prvků pro welness, konstrukcí pod umyvadla atd.

V loňském roce jsme realizovali významnou zakázku pro státní podnik.
Uspěli jsme v tendru na výstavbu nové chladící věže pro DIAMO Stráž pod Ralskem, Chladicí věž byla postavena v nerezovém provedení s průtokem chladicí vody 1750 m3/hod.

Dále Vám nabízíme veškerou podporu a projekční činnost v oblastech

 • Prováděcí projekty chladicích věží, chladícího okruhu
 • Teplotechnické výpočty
 • Výpočty intenzifikace provozu
 • Dílenské dokumentace a statické výpočty
 • Pro zajištění provozu a dosažení výkonových parametrů vhodný návrh ostatních technologií pro chladicího okruhu

Mikrochladič - mikrověž

 1. ventilátorová jednotka
 2. příruba přívodního potrubí
 3. vnitřní rozvod vody
 4. eliminátor (odlučovač kapek)
 5. roztřikovací tryska
 6. nosný systém (plášť)
 7. chladicí systém (výplň)
 8. odtokové potrubí se sítem
 9. sběrná vana (nádrž)
 10. žaluzie nasávacích otvorů


Složení chladicí věže

Nosný systém
plášť tvoří u menších typů SAW samonosná laminátová konstrukce složená z několika dílů (podle typu). U vyšší řady mikrochladičů SAW je tvořen rámem z tenkostěnných ocelových profilů, které jsou včetně nosné konstrukce ventilátorů žárově zinkovány nebo se vyrábí z nerezového materiálu. Opláštění sklolaminátové.
Ventilátor
axiální přetlakový je tvořen oběžným kolem opatřeným lopatkami za klidu přestavitelnými. Pohon obstarává třífázový asynchronní motor s kotvou na krátko. Používají se jednootáčkové nebo dvouotáčkové elektromotory v kombinaci s převodovkou, nebo elektromotory bez převodovky. Ventilátorová jednotka je shora opatřena ochranou mřížkou. Pro zajištění plynulé regulace je možné dodat již motory s integrovaným frekvenčním měničem nebo samostatným.
Rozvod vody
(vnitřní) tvoří PP potrubí na kterém jsou osazeny speciální rozstřikovací plastové trysky. Typ a velikost trysky je závislý na průtočném množství vody. Rozmístění trysek zajišťuje rovnoměrný rozstřik po celé půdorysné ploše chladicího systému
Eliminátor
je umístěn nad rozvodem vody. Slouží k odloučení drobných částic vody z odsávaného vzduchu, jejich zachycení a odvedení zpět do chladicí soustavy. Má proto rozhodující vliv na celkové ztráty vody únosem. Je složen ze speciálně tvarovaných lamel, zhotovených z tvrdého PVC, nebo z PP fólií svařených do bloku.
Chladicí systém
je sestaven z tvarovaných desek z PP s tepelnou odolností do 80 °C, nebo z PVC s odolností do 60°C. Jednotlivé desky jsou vzájemně spojeny do bloků Bloky jsou v chladicí věži uloženy do vrstev. Velikost výšky vlny vychází z teplotechnického výpočtu – dle potřeb chlazení.
Vana
tvoří spodní část mikrochladiče, kde se shromažďuje ochlazená voda, která se potom vratným potrubím dostává zpět do chladícího okruhu. Vana je osazena přírubou pro připojení k vratnému potrubí ochlazené vody. K zachycení hrubých nečistot je před přírubou odtokového potrubí umístěno vyjímatelné síto. Mikrochladiče lze dodat bez vany a umístit je na stávající nádrž. K chladící věži je možné dodat jednoduchý plovákový ventil, nebo elektrodové ovládání výšky hladiny vody, které řeší doplňování ztrát vody v chladicím okruhu.